تاریخ انتشاريکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸
plusresetminus
در انتهای بازار رقم خورد؛

اُفت ۲ هزار و ۲۳ واحدی شاخص کل بورس

حزب الله: شاخص کل بورس با اُفت ۲ هزار و ۲۳ واحدی در تراز یک میلیون و ۴۰۶ هزار و ۱۸۶ واحدی ایستاد.
۰
کد مطلب : ۲۹۷۸۳۵
اُفت ۲ هزار و ۲۳ واحدی شاخص کل بورس
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،یکشنبه (۶ آذر) شاخص کل بورس با اُفت ۱۳۹ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۸ هزار و ۷۱ واحدی قرار گرفت. با اتمام بازار شاخص کل بورس شاخص کل بورس با اُفت ۲ هزار و ۲۳ واحدی در تراز یک میلیون و ۴۰۶ هزار و ۱۸۶ واحدی ایستاد.
 
آقای اکبر ادهم کارشناس بازار سرمایه گفت:امروز بازار روندی منفی داشت. خبر‌های خوبی در حوزه خودرو امروز به بازار رسید. بازار شاهد خروج ۱۳۰ میلیارد تومان نقدینگی بود، اما حقوقی‌ها از بازار حمایت کردند و سرانه خرید حقوقی‌ها ۳۶۷ میلیون تومان و سرانه فروش حقوقی‌ها ۲۰۵ میلیون بود.
 
ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۲ هزار و ۳۷ میلیارد تومان رسید. «کگل»، «شبندر» و «شتران» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خودرو»، «خساپا» و «خگستر» سه نماد پر تراکنش بودند.
 
شاخص کل هم وزن هم با رشد ۵۳۹ واحدی روی پله ۴۰۸ هزار و ۶۴۱ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۵ هزار و ۳۰ میلیارد سهم به ارزش ۲ هزار و ۳۷ میلیارد تومان رسید.
 
شاخص فرابورس هم با اُفت ۱۰ واحدی روی پله ۱۸ هزار و ۵۵۴ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد هزار و ۲۷۰ میلیارد سهم به ارزش ۵۱۶ میلیارد تومان رسید.
 
برترین گروه صنعتی بورس
امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۵۸۰ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فرآورده نفتی» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.
 
پبیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس
سهام شرکت‌های فاما، رتاپ و وصنا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های غشاذر، وآذرو قنیشا بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.
 
 
بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس
سهام شرکت‌های بخاور، مفاخرو دسانکو بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت گدنا، داوه و غدیس بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.
 
 
برترین عرضه و تقاضا در بورس
بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های فردا، افران و فیروزا بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، فیروزا و افران در بورس ایران داشتند.
 
 
برترین عرضه و تقاضا در فرابورس
بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات و اوصتا و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اوصتا، اخزا ۹۰۹۴ و آوند در فرابورس ایران داشتند.
 
 
بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس
نماد‌های پارند ۴، کمند و افران بیشترین ارزش معامله و نماد‌های، خساپا خودروو شستا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.
 
نماد‌های اراد۶۵۴، اراد ۸۶۴ و اراد ۱۰۶۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کارا ۲، دی و کارا ۴ بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین