تاریخ انتشارشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰
plusresetminus
دلایل کارشناس هندبال در مورد ناکامی سپاهان در باشگاه‌های آسیا:

سپاهان اشتباه ۲۵ سال پیشش را تکرار کرد!

حزب الله:پیشکسوت و کارشناس هندبال می‌گوید باشگاه هندبال سپاهان اشتباهاتی کرد و اینها سبب شد که در جام‌باشگاه‌های آسیا حذف شود.
۰
کد مطلب : ۳۱۲۴۰۷
سپاهان اشتباه ۲۵ سال پیشش را تکرار کرد!
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،کیوان صادقی در مورد حذف دو نماینده هندبال ایران از جام باشگاه‌های مردان آسیا در اصفهان، اظهار کرد: باشگاه‌های آسیا سطح بالایی دارد چون همه تیم‌ها می‌توانند از چند بازیکن خارجی و سطح بالای اروپایی استفاده کنند. در این شرایط سطح این مسابقات حتی از مسابقات قهرمانی آسیا هم بالاتر است. اینکه ما بی‌تجربگی کنیم و همینطوری در این مسابقات شرکت کنیم نتیجه کار همین می‌شود. 
شاملی می‌دانست صعود از گروهش کار سختی است
این پیشکسوت در ادامه گفت: تیم شهید شاملی که از ابتدا می‌دانست صعود از گروهش کار بسیار سختی است و از بازیکنان بومی استفاده کرد. آنها نمی‌خواستند خود را وارد چالش چهار تیم صعود کننده کنند و با همان بازیکنان بومی وارد مسابقات شدند. 
سپاهان اشتباهات زیادی کرد
پیشکسوت هندبال در خصوص نتیجه سپاهان گفت: سپاهان اما چند اشتباه بزرگ کرد. اول اینکه مجید رحیمی‌زاده را نزدیک مسابقات آسیایی عوض کرد. این چه سیاستی بود خودشان باید پاسخ دهند. دوم اینکه این تیم تغییراتی در ترکیبش ۱۰ روز مانده به مسابقات انجام داد و سه بازیکن خارجی را جذب کرد. 
سپاهان بزرگترین لطمه را از بازی اول خورد
صادقی در ادامه گفت: سپاهان بزرگترین لطمه را از اولین دیدارش دید. آنها مقابل الریان خیلی بد ظاهر شدند. یعنی با تغییراتی که در سیستم دفاعی و حمله ایجاد کرده بودند مخصوصا در نیمه دوم نتوانستند نتیجه بگیرند. همان اختلاف گل بازی اول در نتیجه پایانی تاثیرگذار بود. 
در باشگاه‌های آسیا همیشه منتظر اما و اگر می‌مانیم
مدیر فنی سابق تیم ملی هندبال ایران در ادامه با اشاره به نتیجه بازی الریان و الکاظمه افزود: متاسفانه ما همیشه در باشگاه‌های آسیا با این چالش روبه‌رو هستیم که منتظر نتیجه بازی سایر تیم‌ها می‌مانیم. اگر آن تیم ببرد، اگر آن یکی ببازد، ما هستیم که به اگر می‌نشینیم اما اگر سپاهان بازی اول را با یک یا دو گل می‌باخت باید سایر تیم‌ها فکر می‌کردند که چه کنند. 
ما هم بودیم شاید میزبان را حذف می‌کردیم
وی افزود: آنها سالهای سال با هم همکاری دارند و در تورنمنت های عربی با هم شرکت می‌کنند. این اتفاق منطقی هم بود. چرا باید تیم دیگری را بالا می‌آوردند که بعد به مشکل بخورند؟ شاید اگر ما هم بودیم همین تصمیم را می‌گرفتیم که تیم میزبان نباشد و خودمان بالا برویم، شاید سوم شویم‌. 
چرا اسمش را تبانی می‌گذاریم
وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که نظرش تبانی بین دو تیم است، گفت: ۱۰۰درصد تبانی بود. آنها استاد این کارها هستند. منتظرند بازی شروع شود ببینند با چند گل ببرند، نیمه را چه کنند و یا شوت آخر را چطور بزنند. اما من می‌گویم چرا ما باید اصلا اسمش را تبانی بگذاریم. اصلا تیمی می‌خواهد دوم‌ گروه شود و به نیمه نهایی برسد. برای الریان قطر فرقی نداشت. آنها مقابل الکاظمه باختند که تیم بعدی صعود کننده هم تیم عربی باشد. نباید اسمش را تبانی بگذاریم، ما خودمان اشتباه کردیم. در بازی اول با اختلاف باختیم بعد تازه بازی دوم را که بردیم اختلاف گلمان ۵- شد. چرا باید چشم به حریف بدوزیم که چه می‌کند. پیداست که حریف هم اینکار را می‌کند. 
سپاهان اشتباه ۲۵ سال پیشش را تکرار کرد
وی افزود: ما باید از تجربه سالهای قبل استفاده می‌کردیم. اگر اشتباه نکنم سال ۷۸ (حدود ۲۵ سال قبل) بود که همین مسابقات در اصفهان برگزار شد. آن موقع هم همین بلا سر سپاهان آمد. در دقیقه ۹۰ افتخاری را برداشتند و دراگان را به عنوان سرمربی انتخاب کردند. دراگان مربی تیم ملی بود. سپاهان همین مشکلات را پیدا کرد. من وقتی در این چند روز بازی‌ها را می‌دیدم انگار همان اتفاقات تکرار می‌شد. 
ایراد از خودمان است، نباید کسی را مقصر بدانیم
صادقی گفت: یک چیزهایی دست خودمان است. هر بار که به آسیا برویم با همین مشکلات مواجه می‌شویم. سپاهان یک بازی را برد و یک بازی را باخت و با اختلاف گل بالا نرفت. هیچ وقت فکر نمی‌کنیم که چرا دقیقه ۹۰ باید یک مربی جدید را برای تیمی که حداقل ۲ سال با هم کار کرده‌اند و مقام خوبی کسب کرده‌اند انتخاب کنیم؟ تیم با مهره‌های پرقدرت، سیستم سرعتی و خوب داریم اما یک مرتبه ۱۰ روز مانده به مسابقه سیستم را تغییر می‌دهیم، بازی را کند می‌کنیم که اینها سبب می‌شود گل زدن سخت شود و نتیجه بازی همین شود. ایراد از خودمان است و نباید هیچ کسی را مقصر بدانیم. نباید در بوق و کرنا کنیم که تبانی شده است.
سپاهان اگر با بازیکنان و مربیان خود بازی می‌کرد به فینال می‌رسید
صادقی گفت: به نظر من اگر سپاهان از نیروی خودش یعنی مربیان و بازیکنانی که دو سال کنار هم کار کرده‌اند استفاده می‌کرد و یکی دو بازیکن کمکی هم به خدمت می‌گرفت قول می‌دهم راحت بین چهارتا بود و حتی به فینال می‌رسید. همیشه ما کارهایی می‌کنیم که بعدش موجب پشیمانی است اما پشیمانی حاصلی ندارد. اینها دوباره تجربه می‌شود. 
چشم رنگی‌ها فراتر از ما نیستند که به باشگاه تحمیل کنیم
او افزود: چشم رنگی‌ها و خارجی ها چیزی فراتر از ما نیستند. راحت می‌آیند پول ما را می‌گیرند بعد این سپاهان است که خیلی راحت شکست خورده‌ است. اعصاب خوردی برای سپاهان ماند. یک مربی خارجی به یک باشگاه تحمیل کردیم یا شاید هم خود باشگاه اشتباه کرد و او را در این فاصله آورد. اینها واقعیت‌هایی است که باید بپذیریم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین