تاریخ انتشارشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۹
plusresetminus
حزب الله: سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد، حمایت از دیکتاتورها را از عناصر تکرار شونده سیاست‌های آمریکا و انگلیس دانست.
۰
کد مطلب : ۳۱۷۸۹۶
کنعانی: حمایت از دیکتاتورها از عناصر تکرار شونده سیاست‌های آمریکا و انگلیس است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران همزمان با سالگرد کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس یادآور شد که مداخله در امور داخلی سایر کشورها و ایجاد آشوب همواره از سیاست‌های آمریکا و انگلیس بوده است.
کنعانی در پیام خود نوشت: 70 سال پیش، یک دولت ملی در ایران با کودتای مورد حمایت آمریکا و انگلیس سرنگون شد.
حمایت از دیکتاتورها، مداخله در امور داخلی کشورها، سرکوب جنبش‌های آزادیخواهانه و سازماندهی کودتاها از عناصر تکرارشونده سیاست‌های آمریکا و انگلیس هستند.
کودتای ۲۸ مرداد که از بحث برانگیزترین رخدادهای تاریخ معاصر ایران به‌شمار می‌رود در ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ در نتیجه توطئه آشکار دولت‌های آمریکا و انگلیس شکل کرفت که به سرنگونی محمد مصدق، نخست وزیر منتخب ایران منجر شد.
نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد نیز در سالروز کودتای ۲۸ مرداد در پیامی در ایکس (توییتر سابق) نوشت: ۷۰ سال از زمانی که آمریکا و انگلیس علیه دولت منتخب دموکراتیک ایران کودتا کردند می‌گذرد. وقت آن است که آنها با عواقب اعمال خود روبه‌رو شوند. اجازه دهید نفاق آنها را برملا کنیم تا از دخالت در امور ملل دیگران دست بردارند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین