تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
plusresetminus
حزب الله: رئیس موسسه مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی ضمن اذعان به تضعیف این رژیم در اثر تنش‌های داخلی، عنوان کرد: تحولات اخیر در سطح منطقه و جهان موجب تقویت جایگاه ایران در سطح بین‌المللی شده است.
۰
کد مطلب : ۳۲۰۰۷۰
عاموس یادلین: جایگاه ایران در سطح بین المللی تقویت شده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، «عاموس یادلین» رئیس مؤسسه مطالعان امنیتی رژیم صهیونیستی اذعان کرد که تحولات یک سال اخیر، در موضوعاتی نظیر تقویت روابط ایران با چین و روسیه، توافق با عربستان سعودی و در مقابل تضعیف اسرائیل به دلیل بحران‌های داخلی‌اش، موجب شده که ایرانی‌ها احساس کنند که جایگاه آنها در سطح بین‌المللی تقویت شده است.
یادلین که در گذشته رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی موسوم به آمان بوده، در ادامه گفتگو با شبکه کان (تلویزیون رژیم صهیونیستی) افزود: من معتقدم برخی تفاهمات ایران با آمریکا در موضوع هسته‌ای نیز به تقویت جایگاه ایران در سطح بین المللی کمک کرده است و همه این تحولات در شرایطی رخ داده که دشمن اصلی ایران، یعنی اسرائیل به دلیل تنش‌های داخلی دچار ضعف شده است.
وی در ادامه به مخالفت ایران با حضور یک سوم از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در این کشور اشاره کرد و گفت: این اقدام ایران به طور خاص علیه اروپایی‌ها اتخاذ شده، چون بر اساس توافق سال ۲۰۱۵ باید تحریم‌ها علیه بخش موشکی و فناوری ایران از سوی اروپا لغو می‌شد که آنها اخیراً اعلام کردند که این تحریم‌ها را لغو نمی‌کنند.
رئیس مؤسسه مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی این اقدام تهران را نیز ناشی از تقویت جایگاه ایران دانست که در صدد مواخذه اروپایی‌ها برآمده است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین