تاریخ انتشارشنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۴
plusresetminus
حزب الله: وزنه‌بردار فوق‌سنگین ایران گفت: از رکورد مجموع ۴۵۰ کیلوگرم رد شدم و یک مدال برنز گرفتم که اتفاق خوبی است اما خوشحالی بماند برای المپیک پاریس.
۰
کد مطلب : ۳۲۰۴۴۴
علی داودی: خوشحالی باشد برای المپیک/ در یک‌ضرب باید بیشتر وزنه بزنم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، علی داودی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ عربستان، رکورد ۲۰۳ یک‌ضرب، ۲۴۹ دوضرب و مجموع ۲۵۲ کیلوگرم را ثبت کرد و به مدال برنز دوضرب رسید. داودی در حرکت اول یک ضرب برخلاف انتظار وزنه ۱۹۵ کیلوگرم را انداخت و در حرکت دوم و سوم یک‌ضرب، وزنه های ۱۹۵ و ۲۰۳ کیلوگرم را زد . در دوضرب هم وزنه‌های ۲۴۰ و ۲۴۹ کیلوگرم را مهار کرد و وزنه ۲۵۵ کیلوگرم را انداخت.
علی داودی در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی علت انداختن وزنه ۱۹۵ کیلوگرم در حرکت اول یک‌ضرب، بیان کرد: حرکت اول یک‌ضرب را مقداری دست کم گرفتم اما در حرکات بعدی توانستم وزنه ۱۹۵ و ۲۰۳ کیلوگرم را مهار کنم. شاید اگر حرکت اول را محکم‌تر و مصمم‌تر می‌زدم، این حرکت ثبت می‌شد. البته اینطور نبود که کم کاری کنم، بالاخره گاهی در مسابقات، وزنه‌های سبک هم مشکل ساز می‌شوند. حرکت دوم و سوم را با توان بالاتر زدم. در تمرینات بیشتر از ۲۰۰ کیلوگرم نزده بودم و بعد از جایزه بزرگ کوبا در تمرین یک بار وزنه ۲۰۲ را زده بودم و بیشتر از آن نیامده بودم. وزنه ۲۰۳ کیلوگرم را یک‌بار در جایزه بزرگ کوبا زدم و در قهرمانی جهان هم تکرار کردم.
علی داودی: خوشحالی باشد برای المپیک/ در یک‌ضرب باید بیشتر وزنه بزنم
کسی  به غیر از تالاخادزه پشت وزنه ۲۵۵ کیلوگرم نرفت
داودی در مورد اینکه در حرکت دوضرب، وزنه با ارزش ۲۵۵ کیلوگرم را انداخت، تصریح کرد: وزنه ۲۵۵ کیلوگرم، وزنه خیلی خوبی بود و  سال‌های زیادی بود کسی به جز تالاخادزه پشت این وزنه نرفته بود. در قهرمانی جهان من، لالایان و مارتیروسیان از ارمنستان پشت این وزنه رفتیم و شاید من به مهار این وزنه نزدیک‌تر بودم. همه تلاشم را کردم اما بخت با من یار نبود و لحظه آخر که خواستم پایم را جمع کنم، نشد کار را تمام کنم. با این حال نشان دادم توانایی زدن این وزنه را دارم. در تمرینات وزنه ۲۵۶ و ۲۵۷ کیلوگرم را تا روی سینه کشیده بودم اما این‌گونه قیچی نزده بودم.
خوشحالی بماند برای سال آینده
او در مورد اینکه پس از کسب مدال برنز دوضرب چندان روی سکو خوشحال نبود، گفت: خوشحال نبودم اما ناراحت هم نبودم. در قهرمانی جهان ۲۰۲۲ کلمبیا بدون مدال ماندم اما امسال اجازه ندادم این اتفاق بیفتد و تک مدال برنز دوضرب را در قهرمانی جهان گرفتم. خیالم از این بابت راحت شد بعد از مدت‌ها در بزرگسالان جهان مدال گرفتم .خوشحالی نیز برای سال آینده و المپیک پاریس بماند. یک گام دیگر و افزایش رکورد می‌خواهم تا دومین مدال المپیک خودم را بگیرم.
علی داودی: خوشحالی باشد برای المپیک/ در یک‌ضرب باید بیشتر وزنه بزنم
در یک‌ضرب افزایش رکورد داشته باشم، حریفانم را شکست می‌دهم
ملی‌پوش فوق‌سنگین ایران در پاسخ به این پرسش  که به نظر می رسد تابوی شکست دادن دو وزنه‌بردار مطرح از ارمنستان و ارمنی الاصل بحرین برایش شکسته شده است؟ تاکید کرد: لالایان و گور میناسیان هر دو وزنه‌برداران خوبی هستند. اگر درست بگویم این رقابت در فوق‌سنگین بی‌سابقه بود و شاید در سال ۲۰۰۰  تا ۲۰۰۴ که آقای رضازاده وزنه می‌زد، چنین رقابتی وجود داشت و آقای رضازاده اول می‌شد و باعث افتخار همه بود. الان هم رقابت سنگین است. لالایان و میناسیان وزنه‌برداران خوبی هستند. در یک‌ضرب جلو می‌افتند و اینکه من در یک‌ضرب کم می‌زنم  شاید باعث می شود که آنها برنده شوند. قطعا اگر روی یک‌ضرب کار کنم و افزایش رکورد در حد چهار تا پنج کیلوگرم داشته باشم، قطعا در دوضرب و مجموع راحت‌تر می‌توانم آنها را شکست دهم و به پیروزی برسم. 
از رکورد مجموع ۴۵۰ کیلوگرم عبور کردم
او در مورد قطعی شدن سهمیه المپیک پاریس گفت: سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ چهارم شدم و سهمیه من تقریبا قطعی شد. امسال هم مجددا در قهرمانی جهان چهارم شدم و باز هم یک قدم دیگر برای حضور در المپیک پاریس جلوتر آمده‌ام. همین که به حد از آمادگی رسیدم که از رکورد مجموع ۴۵۰ کیلوگرم رد شدم، خوب است.  شش - هفت کیلوگرم تا مدال مجموع فاصله داشتم. فکر نمی‌کنم لالایان و میناسیان بیشتر از این وزنه بزنند. فکر می‌کنم در یک‌ضرب مقداری افزایش رکورد داشته باشم و در دوضرب رکورد ۲۵۵ کیلوگرم را تکرار کنم، در المپیک یکی از سکوها را برای خودم دارم. توانم را می‌گذارم تا بتوانم اتفاق خوبی را رقم بزنم.
علی داودی: خوشحالی باشد برای المپیک/ در یک‌ضرب باید بیشتر وزنه بزنم
*مدال بازی‌های آسیایی می‌خواهم
نایب قهرمان المپیک توکیو  با اشاره به حضورش در بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: دفعه اول است در این بازی‌ها وزنه می‌زنم و مدال بازی‌های آسیایی ندارم. امیدوارم با تمام توان  وزنه بزنم و این رقابت را هم با موفقیت پشت سر بگذارم. سپس تمریناتم را برای المپیک پاریس شروع می‌کنم تا مجددا در المپیک مدال دیگری کسب کنم.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین